Komin z kapturem – ukończony! :)

Witajcie :)

Z dużą satysfakcją mogę powiedzieć, że pierwszy dzień po powrocie do drutów zakończył się owocnie – jak widzicie, Denatka prezentuje nareszcie ukończony komin z kapturem, który rozpoczęłam w maju, a jakoś nie było okazji, by go dokończyć ;)
Zdjęcia niestety nie są idealne, bo nie dorobiłam się jeszcze aparatu, który idealnie uchwyci kolory :( ale jeżeli pogoda pozwoli, to jutro zabiorę Denatkę w plener – może naturalne światło pomoże :)
Kaptur pożarł 1,5 motka (150g) Rozetti Sarayli w kolorze 03 (100g/180m, 70% akryl, 30% wełna). Jest to włóczka, którą kupiłam na początku mojej dziewiarskiej drogi, ale bardzo długi czas była zbyt delikatna dla moich niewprawnych rąk. Jest fantastycznie miękka, ma przenikające się pasma kolorów – rudość, brąz, zieleń, niebieski, fiolet. W robótce jest gładka, puszysta i daje przepiękne efekty kolorystyczne. Robiło mi się z niej bardzo przyjemnie, a że zostało mi jeszcze pół motka, to będę próbowała gdzieś ją wpleść :) Serdecznie ją polecam, bo jest wyjątkowo milusińska <3
Jutro postaram się zrobić trochę lepsze zdjęcia i jeszcze się pochwalić ;)
Narazie buziaki dla Was,
Majcia
Edit:
Dziś zabrałam Denatkę w plener, czego efektem jest kilka zdjęć w dziennym świetle. Udało mi się złapać kolorki i mogę się troszkę pochwalić :)
Dla zainteresowanych zrobieniem sobie podobnego mam kilka wskazówek odnośnie wykonania.
Wersja prostsza: na okrągłych drutach robimy najprostszy, gładki komin. Po osiągnięciu pożądanej wysokości, składamy go i połowę zaszywamy. I już! :)
Druga wersja, wymagająca odrobiny więcej umiejętności: na okrągłych drutach robimy komin. Po osiągnięciu pożądanej wysokości, metodą 3 needle bind off zamykamy połowę oczek, potem  w miejscu zakończenia tego szwu dobieramy kilka oczek, żeby nie została dziura, i jedziemy dalej dookoła – w ten sposób rośnie nam część pod szyją :) Kiedy mamy już wystarczająco szalika – zamykamy :) Ja zamykałam standardowo, na sztywno, ale można też elastycznie, w zależności od fantazji.
Miłego dziergania :)
Buziaki,
Majcia

2 komentarze do “Komin z kapturem – ukończony! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>